Loading

Depressioonirühm Tallinnas

Depressioonirühm Tallinnas

Depressioon

Sa ei tunne elust rõõmu ja oled justkui vajunud mülkasse? Tunned ennast üksi ja ei oska leida teed välja rõõmsamasse ja kergemasse ellu? Depressioonigrupist leiad ainulaadse toetuse – inimesed, kes on samal teekonnal. Kuuled lootustandvaid lugusid ja koged sügavamat mõistmist, kui mujal. Saad teada, millest üldse tekib depressioon ja õpid tehnikaid, nippe ja läbikatsetatud strateegiaid, kuidas depressioonist vabaneda. Et elada vaba, loovat ja tähendusrikast elu.

Libertas Kliiniku depressioonirühm alustab 8. juulil 2020 a. Rühm põhineb Avituse depressioonirühmal, kuid rühmajuhandajad on uued. Grupp hakkab toimuma kolmapäeviti 18:00 kuni 20:00 avatud rühma põhimõttel. See tähendab, et kogu hooaja vältel saavad uued inimesed grupiga liituda. Kohal võib käia kas iga kord või vastavalt vajadusele ja võimalusele.

Depressioonigruppi
REGISTREERIMINE

Kellele

Depressioonigrupp on mõeldud kõigile inimestele, kes tunnevad, et nende elu varjutab masendus, nad on jäänud ummikusse ja ei suuda elada täiel rinnal. Diagnoosi olemasolu pole vajalik.

Osaleda võivad ka depressioonis inimese lähedased või perekonnaliikmed. See aitab paremini lähedast mõista ja toetada ning samas ka ennast hoida, et mitte kõrval läbi põleda.

Programm sobib ka bipolaarse häirega inimestele. Kõrgendatud meeleolu seisundis võib grupijuht seada osalemisele teatud piirangud.

Programm

Grupi üks kord kestab 2 tundi. Grupis on tavaliselt 5-15 inimest.

Umbes pool tundi räägib grupijuht teemast, sellele järgneb arutelu, küsimused-vastused ja kommentaarid või praktiline tehnikate läbi harjutamine. Kaasnevad kodused ülesanded. Võib ka lihtsalt kuulata ja mitte kaasa rääkida.

Iga hooaja jooksul läbime järgmised teemad:

Taustategurite teemablokk
 1. Saame tuttavaks. teiega ja tegemistega.
 2. Miks mul on depressioon, ärevus, tunnete kõikumine? 1 – Keha, ,,mina ise’’, ,,teised’’, kogemused, …
 3. Miks mul on depressioon, ärevus, tunnete kõikumine? 2 – Inimesed meie ümber
 4. Isikuseomadused, iseloom – kas ja kuidas mõjutab?
 5. Närvisüsteemi töö taust – kuidas me toimime?
 6. Oma Loo ja Oma uue loo loomine
 7. Filmi vaatamine ja arutelu
Uute oskuste omandamise teemablokk
 • Abivõimalused
 • ,,Musta ruudu” ülesanne, meeleolupäevik
 • Minu isiklikud reeglid
 • Mõtete juhtimise tehnika
 • Probleemilahendamise tehnikad
 • Minu suhted ja suhtluslaad
 • Enesekehtestamine, suhtlustehnikad
 • Lõõgastustehnikad 1 – lihaste lõõgastamine, lõõgastav hingamine
 • Lõõgastustehnikad 2 – lõõgastavad pilditehnikad
 • Jõuvarude leidmine endas. Hooaja lõpetamine.

Grupi taust

Oleme Avituse depressioonirühma edasiviijad. Avituse depressioonirühm on toiminud alates 2004 aastast - seega juba üle viieteistkümne aasta. Meie eesmärgiks on kanda edasi nendepoolt loodut. Rühmatöö eeskujuks on programmid mujalt maalimast – Peter M. Lewinsohni rühmatöö programm „Toimetulek depressiooniga” ja Barcelona bipolaarse häire rühmatöö programm. Oleme neid programme kohandanud Eesti inimeste jaoks. Aastate jooksul oleme viinud programmis osalejatega läbi viinud uuringuid ning vastavalt sellele sisu veelgi arendanud ning viimistlenud, et see kõige paremal viisil aitaks inimesel leida tee depressioonist välja.

Grupitöö programmis on kombineeritud kokku erinevad teoreetilised teadmised ja tehnikad. Kasutatud teoreetilisteks lähtepunktideks on:

 • kognitiiv-käitumuslik teraapia
 • lehendusekeskne lühiteraapia
 • mindfulness
 • loovteraapia
Hoopis teise õhkkonna loob meie gruppides see, et läbiviijaks on kogemusnõustaja – see tähendab inimene, kes on depressiooni omal nahal kogenud. See lisab hindamatut elutarkust ning sügavat mõistmist.
 

 

Grupitöö reeglid

 • kõik, mida me räägime, jääb meie vahele
 • usalduslikkus
 • lahkus
 • toetus
 • osalemisõigus
 • vaikimisõigus

Kus ja millal

Depressioonirühm käib koos Libertase Tallinna ruumides aadressil Koskla 16 kolmapäeviti alates 01.07.2020 a. kella 18:00-st kuni ca 20:00-ni.

 

Hinnad

Hind on juulis ja augustis 5 EUR kord

 

Meie grupijuhid

Depressioonigrupi grupijuhid osalevad kogemusnõustamise väljaõppel.

marina-preismann
Marina Preismann
Olen Avituse kogemusnõustamise väljaõppes lõpusirgel.
Kasvades üles alkohoolikust isaga, põledes tööl korduvalt läbi, sattudes depressiooni ja samal ajal võideldes neljanda staadiumi vähiga, sain aru, et minu probleemid on sügavamal, kui ma ise arvasin. On okei küsida abi – see on üks suuremaid tugevusi, mis toob vaid positiivseid tulemusi.
Minu soov on aidata ka Sinul aru saada, kus see tuum olla võiks, mis Sind rõhub? Mis on põhjustanud selle olukorra, kus Sa praegu viibid? Kui sügavalt Sinu seest see tuleb?
brigita-smorzhetski
Brigita Prits

Hetkel olen läbimas Avituse kogemusnõustajate baasväljaõpet. Olen alati olnud huvitatud inimestest ja soovist leida üles igaühe suurepärasus. Viimastel aastatel olen hakanud ennast täiendama, osaledes muuhulgas ka erinevatel koolitustel. See aitab mul paremini mõista enda käitumist ja selle taga olevaid mehhanisme. Selliselt oma teadlikkust kasvatades saan üha enam aru, kuidas saan ellu viia muutusi ja teha valikuid, mis oleksid heaks panuseks minu elule.

mart-oro
Märt Oro
anett-eliise-ott
Anett-Eliise Ott

Registreerumine

Enne esimest korda gruppi tulemist täida palun registreerimisvorm

Registreeru

Depressioonigruppi registreerumine