Loading

Hasartmängusõltuvusest vabanemine

Hasartmängusõltuvusest vabanemine

https://libertas.ee/wp-content/uploads/2022/04/gambling-the-conversation-600x650.jpeg

Hasartmängu sõltuvusest vabanemiseks on vaja seda sõltuvust kõigepealt tunnistada ja siis Libertas Keskusega ühendust võtta ning esmanõustamisele tulla.

Sõltuvuse tunnistamine on tegelikult taastumise kõige raskem ja ka olulisem osa. Seda mitte tehes sõltlane ei hakka paranema, vaid vähendama oma probleemi tõsidust, mängimisele vabandusi otsima või teisi süüdistama.

Kui Sa pole kindel, kas oled sõltuvuses või on see lihtsalt lühiajaline hetkeprobleem, tule meile esmanõustamisele, mille kaudu saab olemasolevale väiksemale või suuremale probleemile hakata lahendust leidma. Kas siis nõustamisprogrammi või mõne muu lahenduse kaudu. Helista meie üldnumbrile või registreeru vastuvõtule meie üldkontaktide.

Hasartmängusõltuvusest vabanemine ei ole kerge, kuid meie programmide abil on see võimalik. Kuna hasartmängusõltuvus on nagu teisedki sõltuvused paljuski mõjutatud pärilikkusest, siis pole selle olemasolu kellegi süü, kuid haigel on vastutus sellest tervenemise ees.

Üks paremaid meetodeid sõltuvustest vabanemiseks on Minnesota programm. Läbides selle programmi omandab hasartmõngusõltlane võime elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu ilma mängimata.

   Loobu sõltuvusest OMA PAREMA ELU kasuks.

Minnesota programm

Hasartmängusõltuvuse ravi toimub Libertas Keskuses Minnesota programmi abil.
Minnesota programm on tõenduspõhiselt tunnistatud kõige efektiivsemaks keemilistest ja teistest rasketest sõltuvusest taastumise meetodiks.
Me ei ravi ravimitega.

Psühholoogiline sekkumine

Minnesota programm on mõeldud psühholoogilise sekkumisena. Selleks, et sõltlane saaks oma elu  kontrolli alla tagasi, on vaja taastada kontroll sõltuvuse psüühilise poole üle ja Minnesota programm on just selleks üks parimaid hetkel Eestis kättesaadavaid vahendeid.

Päevakeskus

Ravi toimub päevakeskustes e siis teraapiaprotsess toimub pärast tööpäeva lõppu. See on ideaalne võimalus teile, kellel on tekkinud kerge motivatsioon sõltuvusest vabaneda, kuid Teil pole võimalust võtta puhkust stasionaarsesse taastusravikeskusesse minekuks. Te peate käima edasi tööl, koolis, teil on kohustused oma pere ees jne. Meie teraapiarühmad ning individuaalsed nõustamised toimuvad pärast tööaega. Takistusi võib tekkida siis, kui Teil koos sõltuvusega on veel ka teisi meditsiinilisi või vaimse tervise probleeme.

Kellele sobib meie programm

Hasartmängusõltuvus on psüühikahäireks ja seda võib jagada kergeks, mõõdukaks või raskeks. Ambulatoorsed rehabilitatsiooniprogrammid, mida ka meie kasutame, sobivad paremini neile, kellel on kerged või mõõdukad sõltuvuse sümptomid e siis haigusega kaasnevad depressioon, ärevus või traumad ei kuulu raskete hulka.