Kaassõltuvusest vabaks Tartus
Kaassõltuvusest vabaks Tartus. Suhtesõltuvusest vabaks. Libertase kaassõltuvuse kinnine grupp on mõeldud sõltlaste, nartsissistide ja raskelt haigete inimeste lähedastele ehk nende vanematele, partneritele ja täiskasvanud lastele. Grupp on mõeldud täiskasvanutele, kes on kaotanud oma isikliku elu üle kontrolli ja vajavad selle taastamiseks tuge.
Libertasel ja meie nõustajatel on programmi läbiviimise ja gruppide eduka juhtimise pidev kogemus juba alates 2017. aastast.
2024. aasta sügis-talvisel hooajal alustame Tartus uue kaassõltuvuse kinnise grupiga. Uus kaassõltuvusest vabaks Tartus Grupp alustab 05. novembril.
Kas kaas- ja suhtesõltuvuse grupp on Sinu jaoks?
- Kui Sa usud, et Sinu õnn ja heaolu sõltub teistest inimestest
- Kui kodus valitseb pidevalt pingeline õhkkond
- Kui Sa Tunned, et Sind ennast nagu enam ei olekski
- Kui Sinu kaaslase poolt antud lubadused ja temaga tehtud kokkulepped ei kehti
- Kui Sa oled väsinud kolistamast mööda suhteämbreid ja päästmast teisi
- Kui sa süüdistad ennast teiste inimeste probleemides ja tegemata jätmistes
- Kui soovid oma ellu tuua muutusi ja rohkem rahulolu endaga, kui kardad teha esimest sammu
- Kui Sa soovid olla oma elu ja tunnete peremees
Kui ühelegi neist väidetest vastasid jaatavalt, siis on meie kaas- ja suhtesõltuvuse tugigrupp just Sinu jaoks.
Kui Sa siiski pole selles veel kindel, soovitame lisaks teha Libertase kodulehel oleva Kaassõltuvuse Testi.
Kuidas kaassõltuvuse programm ja grupp toimivad?
Kaassõltuvus on „oma mina“ minetamise haigus. Kaassõltuvuses elades ei oska me soovida endale elu, milles oleksime võimelised lõpetama teiste elude elamise, et eelkõige iseenda eest hoolitseda ja alles seejärel, kui teised seda soovivad ja paluvad, ka neid aidata.
Vabanemise teekond koosneb kolmest sammust:
- SAMM - programmi ja protsesside käivitumiseks tuleb kõigepealt oma probleeme tunnistada
- SAMM - probleemide omaks võtmine ehk teadvustamine
- SAMM - tervenemise teekonna algus e uutmoodi käitumise õppimine
Algab kõik oma elu kitsaskohtade tunnistamisest, omaksvõtmisest ja uutmoodi käitumise õppimisest. Tervenemise teekonnal vajame teiste abi. Tugigrupis kasutame Hazelden Foundationi poolt Melody Beattie isiklikul juhtimisel väljatöötatud programmi, mida me oleme kohandanud meie kultuuriruumi ja vajadusi arvestavalt. Programmi eesmärk on saada teadlikuks kaassõltuvusest ja oma sõltuvuslikest käitumismustritest ning asuda neid muutma. Samuti ka rakendama uusi teadmisi oma igapäevaellu. Eesmärgi täitmisele aitavad kaasa ühised arutelud, oma kogemuse jagamine ning toetuse saamine samal teel olevatelt inimestelt, eneseanalüüsid, grupis üleskerkivates teemaderingides osalemine, ära kuulatud ja mõistetud saamine.
Kindlaim viis vabaneda kaassõltuvusest
- Täida Kaassõltuvuse test
- Kui testi läbides saad teada, et tuleb meiega ühendust võtta, siis kirjuta aadressil kaassoltuvus@libertas.ee. Lisainformatsioon telefonil 53466168
- Lepime kokku esmanõustamise aja Tartus, aadressil Ilmatsalu 3.
Miks just grupinõustamine?
Reeglina on seda protsessi üksinda väga raske läbida, sest rasked tunded ja valusad kogemused võivad saada meile takistusteks tervenemise teekonnal. Just siin tuleb Sulle appi Libertase tugigrupp.
Muutused ei toimu koheselt, vaid märkamise, teadvustamise ja harjutamise teel. Oma taastumise teekonnal vajame me kannatlikkust, fookuse hoidmist ja uusi kogemusi.
Täielikuks toibumiseks vajame me teiste tuge – nii professionaalide kui ka samal teekonnal olevate teiste inimeste abi, kellel on sarnane kogemus. Kõige tähtsam on siin järjepidevus ja pühendumus. Ja ka siin on parimaks abiliseks Libertase tugigrupp.
Tugigrupp on Sinu uus sõber, kes toetab, mõistab, kuulab, nõustab, julgustab ja hoiab Sind Sinu valitud uuel teekonnal.
Millised on tulemused?
Kaas- ja suhtesõltuvus on ajas muutuv ja muutuste võti on meie endi käes. Muutused saavad tulla ainult siis meie ellu, kui teadvustame, et nii nagu siiani oleme elanud, enam edasi minna ei saa. Hakkame tegutsema parema enesetunde ja olemise suunas ning Libertase tugigrupp aitab ja julgustab meid sellel teekonnal.
Kaassõltuvusest vabanemise programmi piisavalt pikk kestvusaeg (minimaalselt 14 nädalat) ja sisu garanteerivad, et muutused toimuvad järjepidevalt ja saavad Sinu elu tähtsaks osaks.
Programmi lõppedes oled saanud endale väärtuslikud teadmised, uued mõtte- ja tegutsemisviisid ning „tööriistakasti“, mille abil taastumine võib jätkuda kas siis oma igapäevaelus või mõnes eneseabirühmas.
Pea meeles, kõige tähtsamad on pühendumus ja järjepidevus.
Kaassõltuvusest vabaks Tartus - koolitajad-nõustajad
Grupijuhtideks on Libertase taastumiskogemusega koolitajad-kogemusnõustajad Signe ja Kalle, kes on ise läbinud kaassõltuvuse programmi, samuti olnud programmi eestindajad ning on grupitööst osavõtjatele teekaaslasteks kogu protsessi vältel.
Erinevate sõltuvuste, ka kaassõltuvuse nõustaja. Minu kireks on elu uurimine. Töö inimestega mulle
Alko-narkosõltuvuse ja kaassõltuvuse nõustaja. Kalle on keskuse asutajaliige ja juhtiv
Kaassõltuvusest vabaks Tartus - kus ja millal?
Tartus, Libertase ruumides aadressil Ilmatsalu 3, III korrus
Teisipäeviti kell 18:00 – 20:30
Grupi kooskäimise kuupäevad alates 2024.a. sügisest:
novembris 05.11; 12.11; 19.11; 26.11
detsembris 03.12; 10.12; 17.12 - seejärel väike vaheaeg
novembris 07.01; 14.01; 21.01; 28.01
detsembris 04.02; 11.02; 18.02
Kaassõltuvusest vabaks Tartus - programmi maksumus
Programmi maksumus on 480 eurot, mis sisaldab ka 60-eurost tagastamatut registreerimistasu (esmanõustamine). Programmi pooleli jätmise korral ettemakstud raha ei tagastata.
Võimalik on tasuda ka kuumaksetena 120 eurot kuus (november-veebruar). Sellele lisandub esmakohtumise tasu 60 eurot.
Kaassõltuvuse grupp Tartus - registreerimine ja esmaintervjuu
Registreeruda saab gruppi e-mailil kaassoltuvus@libertas.ee või lehekülje allosas oleva vastava vormi abil.
Lisainfot saab telefonil 53466168.
Esmaintervjuul saame tuttavaks. Saad teada tugigruppide korraldusest ja koos nõustajaga kaardistame sinu kaassõltuvusliku käitumise ja seame tervenemise teekonna eesmärgid.
Esmanõustamise tasu 60 eurot tuleb tasuda enne esmanõustamisele tulemist ja programmiga mitte liitumisel seda summat ei tagastata. Maksta saab ülekandega või kohapeal sularahas.