Loading

Alkoholismi ravi

Alkoholismi ravi

alkoholismi ravi

Alkoholism on sõltuvus alkoholist. Alkoholisõltuvus on esmane, krooniline ja ravimatu haigus (WHO määratlus), mida iseloomustab kontrolli kaotus alkoholi tarbimise üle. Psühhiaatrid nimetavad seda haigust ka ajuhaiguseks. Alkoholism on samasugune haigus nagu vähk, allergia või diabeet.
Alkoholismi sümptomeid ja raviprotsessi on kirjeldatud nn “Jellineki sümptomitena” juba 1960. aastal 

Alkoholismi põhjused on kas pärilikud (geneetilised) või alkoholi kauaaegne ja rohke tarbimine. Kuna alkoholisõltuvus on paljuski mõjutatud pärilikkusest, siis pole selle teke kellegi süü, kuid haigel on vastutus sellest tervenemise ees.
Haiguse geneetiline päritolu on tugevam kui skisofreenial või diabeedil, kahjuks tihtipeale arvatakse, et tegemist on lihtsalt tahtejõuetuse või psüühikahäirega.

Inimene on alkoolik, kui ta ise tunneb, et alkoholitarbimine segab tema igapäevast tavalist elu.

Üks paremaid meetodeid alkoholismiraviks on Minnesota programm. Läbides selle programmi omandab alkoholisõltlane võime elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu ilma alkoholi tarvitamata. 

   Loobu sõltuvusest OMA PAREMA ELU kasuks.

Minnesota programm

 

Libertas Kliinikus toimub alkoholismi ravi Minnesota programmi abil.
Minnesota programm on tõenduspõhiselt tunnistatud kõige efektiivsemaks alkoholisõltuvusest taastumise meetodiks.
Meil ei ole võõrutust ja me ei ravi ravimitega.

 
Psühholoogiline sekkumine

Minnesota programm on mõeldud psühholoogilise sekkumisena. Kui sõltlane on võõrutuskeskuses füüsilise sõltuvuse hetkeks kontrolli alla saanud, on tal aeg hakata tegelema sõltuvuse psüühilise poolega. Sest ainult füüsilise sõltuvuse kontrolli alla saamisest ei piisa. Selleks, et sõltlane saaks oma elu täielikult kontrolli alla tagasi, on vaja taastada kontroll ka sõltuvuse psüühilise poole üle ja Minnesota programm on just selleks üks parimaid hetkel Eestis kättesaadavaid vahendeid. Libertasesse tulekski tulla kohe pärast võõrutuse lõppu.

 
Päevakeskus

Ravi toimub päevakeskustes e siis teraapiaprotsess toimub pärast tööpäeva lõppu. See on ideaalne võimalus teile, kellel on tekkinud kerge motivatsioon kaineks saada, kuid Teil pole võimalust võtta puhkust stasionaarsesse taastusravikeskusesse minekuks. Te peate käima edasi tööl, koolis, teil on kohustused oma pere ees jne. Meie teraapiarühmad ning individuaalsed nõustamised toimuvad pärast tööaega. Takistusi võib tekkida siis, kui Teil koos sõltuvusega on veel ka teisi meditsiinilisi või vaimse tervise probleeme.

 
Kellele sobib meie programm

Alkoholisõltuvus on WHO määratluse järgi haigus, kuid seda peetakse ka psüühikahäireks ja seda võib jagada kergeks, mõõdukaks või raskeks. Ambulatoorsed rehabilitatsiooniprogrammid, mida ka meie kasutame, sobivad paremini neile, kellel on kerged või mõõdukad sõltuvuse sümptomid e siis haigusega kaasnevad depressioon, ärevus või traumad ei kuulu raskete hulka.

ALKOTEST
Kindlaim viis vabaneda alkoholisõltuvusest

 1. Täida alkotest
 2. Kui testi läbides saad teada, et tuleb meiega ühendust võtta, siis helista või kirjuta meile
 3. Lepime kokku esmakonsultatsiooni aja, hind on 50 €
 4. Teraapiavõimalused:
  TASUTA
  - läbi Töötukassa rehabilitatsiooniprogrammi
  - läbi Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniprogrammi

  TASULINE

  - 850 € 3-kuuline programm
  - 110 € kuus 12 kuuline järelmaksuga programm
  - 170 € kuus 6 kuuline järelmaksuga programm

  HINNAKIRI


BRONEERI AEG

Individuaalne lähenemine

Meie progrmmis koostatakse igale kliendile oma personaalne tegevuskava. Tavaliselt  sagedasemalt ja intensiivsemalt ravilt minnakse üle vähem inensiivsemale ravile. Esimesel kuul tuleb kliendil käia vastavalt kokkulepitud tegevuskavale ca 2 korda rühmateraapias ja 1 kord individuaalsel nõustamisel. Vajadusel on rühmateraapiate arvu võimalik viia kuni 4-le korrale nädalas. Pärast intensiivset esimest kuud hakkab kordade arv vähenema ja peale kolmandat kuud muutub see 1-ks korraks nädalas. Tegevuskavas võivad oma koha leida ka psühholoog ing psühhiaater, kuid siis tuleb see juba eraldi kliendiga kokku leppida.

Teraapiagrupid on lahtist-tüüpi e nendega saab liituda kogu aeg.

 

Programmide kirjeldus

Milliseid erinevaid rehabilitasiooniprogramme me pakume? Põhimine erinevus on programmi kestvuses ja selle intensiivsuses.

 

MINNESOTA PRO

Suurima intensiivsuse ja sekkumisega programm kogupikkusega 3 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance ja Project Match programmidel. Esimesel kuul 2 korda nädalas grupiteraapia erinevad vormid ja lisaks üks kord nädalas individuaalne nõustamisseanss. Alates teisest kuust grupiteraapiate sagedus jääb samaks kuid individuaalnõustamisi jääb poole vähemaks. Läbi kolme kuu töötab kliendiga ka psühholoog või psühhiaater. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

MINNESOTA LONG

Programmi pikkuseks 6 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance ja Project Match programmidel. Esimesel kuul 2 korda nädalas grupiteraapia erinevad vormid ja lisaks üks kord nädalas individuaalne nõustamisseanss. Alates teisest kuust grupiteraapiate sagedus jääb samaks kuid individuaalnõustamisi jääb poole vähemaks. Alates neljandast kuus klient jääb käima 1 kord nädalas järelprogrammi rühmas. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

MINNESOTA LIGHT

Programmi pikkus 3 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance ja Project Match programmidel. Esimesel kuul 2 korda nädalas grupiteraapia erinevad vormid ja lisaks üks kord nädalas individuaalne nõustamisseanss. Alates teisest kuust grupiteraapiate sagedus jääb samaks kuid individuaalnõustamisi jääb poole vähemaks. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

MINNESOTA PERSONAL

Programmi pikkuseks 6 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance ja Project Match programmidel. Ainult individuaalnõustamised 1 kord nädalas. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

POSTMINNESOTA

Nn järelteenuse programm. See on 1 kord nädalas toimuv nõustaja-terapeudi poolt juhitav grupiteraapia ja see on mõeldud klientidele, kes on mõne meie intensiivprogrammi juba läbinud.

Programmide maksumus

Enne teraapiaprogrammi valimist tuleb läbida esmane konsultatsioon hinnaga 50 €
minnesota-pro-hind
minesota-light-hind
Minnesota long hind
minnesota-personal
Postminnesota-hind

Minnesota programmi läbimise eest on võimalik tasuda erineval moel. Absoluutse anonüümsuse annab rahastamine kliendi enda poolt. Ka siin on võimalikud variandid. Meie hinnakirjas on kaks kuutasuga järelmaksu paketti:
1.  Aastase järelmaksuga pakett. Programmi pikkuseks on 12 kuud ja kuutasu on 110 eurot.
2.  Pooleaastase järelmaksuga pakett. MINNESOTA LONG programm, mille pikkuseks on 6 kuud kuutasuga 170 eurot kuus.

Tasuta on võimalik meie programmi saada sotsiaalse või tööalase rehabilitatsiooniteenuse kaudu, kuid selleks peab inimene vastama kindlatele tingimustele, eelkõige olema osalise töövõimega või täiesti töövõimetu.

Meie esimesel konsultatsioonil on võimalik leida ka muid rahastusvariante. Teeme koostööd erinevate omavalitsustega, fondidega, ka tööandjatega.

Tasuta on võimalik ravile saada ka kandideerides Libertase tasuta kohale.