Loading

Alkoholismi ravi

Alkoholismi ravi

Alkoholisõltuvus

Alkoholism on sõltuvus alkoholist. Alkoholisõltuvus on esmane, krooniline ja ravimatu haigus (WHO määratlus), mida iseloomustab kontrolli kaotus alkoholi tarbimise üle. Psühhiaatrid nimetavad seda haigust ka ajuhaiguseks. Alkoholism on samasugune haigus nagu vähk, allergia või diabeet.
Alkoholismi sümptomeid ja raviprotsessi on kirjeldatud nn “Jellineki sümptomitena” juba 1960. aastal

Alkoholismi põhjused on kas pärilikud (geneetilised) või alkoholi kauaaegne ja rohke tarbimine. Kuna alkoholisõltuvus on paljuski mõjutatud pärilikkusest, siis pole selle teke kellegi süü, kuid haigel on vastutus sellest tervenemise ees.
Haiguse geneetiline päritolu on tugevam kui skisofreenial või diabeedil, kahjuks tihtipeale arvatakse, et tegemist on lihtsalt tahtejõuetuse või psüühikahäirega.

Inimene on alkoolik, kui ta ise tunneb, et alkoholitarbimine segab tema igapäevast tavalist elu.

Üks paremaid meetodeid alkoholismi raviks on Minnesota programm. Läbides selle programmi omandab alkoholisõltlane võime elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu ilma alkoholi tarvitamata.

   Loobu sõltuvusest OMA PAREMA ELU kasuks.

Alkoholisõltuvusest toibumise programm

Libertas Kliinikus toimub alkoholismi ravi Relapse Prevention*, Living in Balance** ja Project Match*** programmide põhjal. Kõik need on USA päritolu ja tõenduspõhised.

Meil ei ole võõrutust ja me ei ravi ravimitega.

Psühholoogiline sekkumine

Meie programm on mõeldud psühholoogilise sekkumisena. Kui sõltlane on võõrutuskeskuses füüsilise sõltuvuse hetkeks kontrolli alla saanud, on tal aeg hakata tegelema sõltuvuse psüühilise poolega. Sest ainult füüsilise sõltuvuse kontrolli alla saamisest ei piisa. Selleks, et sõltlane saaks oma elu täielikult kontrolli alla tagasi, on vaja taastada kontroll ka sõltuvuse psüühilise poole üle ja meie programm on just selleks üks parimaid hetkel Eestis kättesaadavaid vahendeid. Libertasesse tulekski tulla kohe pärast võõrutuse lõppu.

Päevakeskus

Teraapia toimub päevakeskustes e siis teraapiaprotsess toimub pärast tööpäeva lõppu. See on ideaalne võimalus teile, kellel on tekkinud kerge motivatsioon kaineks saada, kuid Teil pole võimalust võtta puhkust stasionaarsesse taastusravikeskusesse minekuks. Te peate käima edasi tööl, koolis, teil on kohustused oma pere ees jne. Meie teraapiarühmad ning individuaalsed nõustamised toimuvad pärast tööaega. Takistusi võib tekkida siis, kui Teil koos sõltuvusega on veel ka teisi meditsiinilisi või vaimse tervise probleeme.

Kellele sobib meie programm

Alkoholisõltuvus on WHO määratluse järgi haigus, kuid seda peetakse ka psüühikahäireks ja seda võib jagada kergeks, mõõdukaks või raskeks. Ambulatoorsed rehabilitatsiooniprogrammid, mida ka meie kasutame, sobivad paremini neile, kellel on kerged või mõõdukad sõltuvuse sümptomid e siis haigusega kaasnevad depressioon, ärevus või traumad ei kuulu raskete hulka.

ALKOTEST
Kindlaim viis vabaneda alkoholisõltuvusest

 1. Täida alkotest
 2. Kui testi läbides saad teada, et tuleb meiega ühendust võtta, siis helista või kirjuta meile
 3. Lepime kokku esmakonsultatsiooni aja, mille hind on 60 €
 4. Teraapiavõimalused:
  TASUTA
  - läbi Töötukassa rehabilitatsiooniprogrammi
  - läbi Sotsiaalkindlustusameti
  rehabilitatsiooniprogrammi
  - läbi ISTE projekti
  -
  Saue ja Elva valla kodanikele
  TASULINE

  - 1050 € või 360 € kuus 3-kuuline programm MINNESOTA 3
  - 1520 € või 280 € kuus 6-kuuline programm MINNESOTA 6
  - 2290 € või 200 € kuus 12-kuuline programm MINNESOTA 12

  HINNAKIRI

BRONEERI AEG

Individuaalne lähenemine

Meie progrmmis koostatakse igale kliendile oma personaalne tegevuskava. Tavaliselt  sagedasemalt ja intensiivsemalt ravilt minnakse üle vähem inensiivsemale ravile. Esimesel kuul tuleb kliendil käia vastavalt kokkulepitud tegevuskavale ca 2 korda rühmateraapias ja 1 kord individuaalsel nõustamisel. Vajadusel on rühmateraapiate arvu võimalik viia kuni 4-le korrale nädalas. Pärast intensiivset esimest kuud hakkab kordade arv vähenema ja peale kolmandat kuud muutub see 1-ks korraks nädalas. Tegevuskavas võivad oma koha leida ka psühholoog ing psühhiaater, kuid siis tuleb see juba eraldi kliendiga kokku leppida.

Teraapiagrupid on lahtist-tüüpi e nendega saab liituda kogu aeg.

 

Programmide kirjeldus

Milliseid erinevaid rehabilitasiooniprogramme me pakume? Põhimine erinevus on programmi kestvuses ja selle intensiivsuses.

 

MINNESOTA PRO 3 või 6

Suurima intensiivsuse ja sekkumisega programm kogupikkusega kas siis 3 või 6 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance, Relapse Prvention ja Project Match programmidel. Esimesel kuul 2 korda nädalas grupiteraapia erinevad vormid ja lisaks üks kord nädalas individuaalne nõustamisseanss. Alates teisest kuust grupiteraapiate sagedus jääb samaks kuid individuaalnõustamisi jääb poole vähemaks. Läbi kolme kuu töötab kliendiga ka psühholoog või psühhiaater. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

MINNESOTA 6 või 12

Programmi pikkuseks 6 või 12 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance, Relapse Prevention ja Project Match programmidel. Esimesel kuul 2 korda nädalas grupiteraapia erinevad vormid ja lisaks üks kord nädalas individuaalne nõustamisseanss. Alates teisest kuust grupiteraapiate sagedus jääb samaks kuid individuaalnõustamisi jääb poole vähemaks. Alates neljandast kuus klient jääb käima 1 kord nädalas järelprogrammi rühmas. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

MINNESOTA 3

Programmi pikkus 3 kuud. See baseerub Hazelden Foundationi Living in Balance, Relapse Prevention  ja Project Match programmidel. Esimesel kuul 2 korda nädalas grupiteraapia erinevad vormid ja lisaks üks kord nädalas individuaalne nõustamisseanss. Alates teisest kuust grupiteraapiate sagedus jääb samaks, kuid individuaalnõustamisi jääb poole vähemaks. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

MINNESOTA PERSONAL

Programmi pikkuseks 6 kuud. See baseerub Relapse Prevention ja Project Match programmidel. Ainult individuaalnõustamised 1 kord nädalas. Programmi läbimise järel soovitame jätkata enesearengut tasulisel järelteenusel programmis POSTMINNESOTA või tasuta Libertase ruumides toimetavas või mõnes teises Eesti AA rühmas.

 

POSTMINNESOTA

Nn järelteenuse programm. See on 1 kord nädalas toimuv nõustaja-terapeudi poolt juhitav grupiteraapia ja see on mõeldud klientidele, kes on mõne meie intensiivprogrammi juba läbinud.


ELVA RAADIO PODCAST - Elva valla elanikele on Libertase sõltuvusest vabanemise programmid tasuta


Programmide maksumus

Enne teraapiaprogrammi valimist tuleb läbida esmane konsultatsioon hinnaga 60 €
Alkoholismi ravi programm 3 kuud
Alkoholismi ravi programm 6 kuud
Alkoholismi ravi programm 12 kuud
Individuaalne alkoholismi ravi programm
Alkoholismi ravi teraapiaprogramm 3 kuud
Alkoholismi ravi teraapiaprogramm 6 kuud
Alkoholismi ravi programm
Alkoholismi ravi lühiprogramm

Minnesota programmi läbimise eest on võimalik tasuda erineval moel. Absoluutse anonüümsuse annab rahastamine kliendi enda poolt. Ka siin on võimalikud variandid. Meie hinnakirjas on mitu kuutasuga järelmaksu paketti:
1. 3-kuuline standardpakett MINNESOTA 3 maksumusega 1050 eurot. Järelmaksuga variandi kuutasu on 360 eurot kuus.
2.  Pooleaastane standardpakett MINNESOTA 6  maksumusega 1520 eurot. Järelmaksuga variandi kuutasu on 280 eurot kuus.
3. Aastane standardpakett MINNESOTA 12 maksumusega 2290 eurot. Järelmaksuga variandi kuutasu on 200 eurot kuus.
4. 3-kuuline teraapiaprogramm MINNESOTA PRO 3 maksumusega 1290 eurot. Järelmaksuga variandi kuutasu on 450 eurot kuus.
5. Pooleaastane teraapiaprogramm MINNESOTA PRO 6 maksumusega 1880 eurot. Järelmaksuga variandi kuutasu on 330 eurot kuus.
6. Pooleaastase järelmaksuga 6-kuuline individuaalprogramm, mille kuutasu on 360 eurot kuus.

Tasuta on võimalik meie programmi saada sotsiaalse või tööalase rehabilitatsiooniteenuse kaudu, kuid selleks peab inimene vastama kindlatele tingimustele, eelkõige olema osalise töövõimega või täiesti töövõimetu.

Tasuta saavad meie teenusele Saue ja Elva valla kodanikud.

Meie esimesel konsultatsioonil on võimalik leida ka muid rahastusvariante. Teeme koostööd ka teiste omavalitsuste ja fondidega, ka tööandjatega.

Tasuta on võimalik ravile saada ka kandideerides Libertase tasuta kohale. Selleks tuleb esitada motivatsioonikiri aadressil kalle@libertas.ee

Sõltuvusnõustajad

Psühhiaater

No member found

Psühholoogid

Elena Ermakova psühholoog

Töötan täiskasvanutega ning alates 2010 aastast ka käitumisraskustega lastega ning nende vanematega. Kasutan inimeste aitamiseks dialooge, vaikust, loovteraapiat, muinasjututeraapiat,

Kaisa Linnamägi psühholoog

Olen õppinud psühholoogiat Tallinna Ülikoolis, kus lõpetasin magistriõpingud nõustamispsühholoogia suunal 2015. aastal. Lisaks olen läbinud Lahenduskeskse lühiteraapia algkursuse (2014),

Lilija Litvinenko psühholoog

Töötanud aastaid psühholoogina, nii individuaalselt kui gruppides. Töötanud lastega, noortega ja täiskasvanutega. Olnud bakalaureuse tööde juhendaja ning bakalaureuse tööde kaitsmise komisjonides.

Sõltuvusnõustajad

Caty Lebedev

Olen pikast narkootikumide tarvitamisest taastumiskogemusega kogemusnõustaja. Läbinud ise 9-kuulise sõltuvushaigete rehabilitatsiooniprogrammi ja teinud läbi mitmeid sõltuvuse teemadel koolitusi.

Eleri Tuulik kogemusnõustaja

Minu sooviks on õppida ja jagada teadmisi iseenda vaimse tasakaalu saavutamiseks. Olen õppinud kogemusnõustamist LUWi Koolituskeskuses ja täiendanud end Vaimse tervise esmaabis. Läbisin Laste

kalle-hallik

Alko-narkosõltuvuse ja kaassõltuvuse nõustaja. Kalle on keskuse asutajaliige ja juhtiv sõltuvusnõustaja. Omab 19 aasta pikkust isiklikku taastumiskogemust.