Alates jaanuarikuu 2. nädalast hakkab Libertas Kliinikus koos käima järjekordne kaassõltuvusest vabaneda aitav kinnine teraapiagrupp.

Eelmine grupp hakkab jaanuaris otsi kokku tõmbama ja kuna kõik soovijad sinna ei mahtunud ning huvilisi on muudkui juurde tulnud, siis  paneme käima järgmise grupi.  Kõik jääb samaks nagu eelmisegi grupi korral: kasutame sedasama edukat Minnesota programmi, mis koosneb kognitiiv-käitumuslikust teraapiast ning 12 sammu programmist.

Kaassõltlastena soovime endale elu, milles oleksime võimelised lõpetama teiste elude elamise, et võiksime eelkõige enda eest hoolitseda ja alles seejärel, kui teised seda soovivad ja paluvad, ka neid aidata. Toibumine algab oma elu kitsaskohtade tunnistamisest, omaksvõtmisest ja uutmoodi käitumise õppimisest. Toibumiseks vajame teiste abi.

Muutused ei toimu koheselt ja nende toimumiseks ning tervenemiseks on kindlasti abi vaja. Seda protsessi ei saa läbida üksinda. Kaassõltuvusest vabanemiseks pakume 13 sessiooni pikkust grupinõustamist ja tuge, mille eesmärgiks on leida osalejatel nii probleemsed jooned kui ka nende ressursid. Kaassõltuvusest vabanemise nõustamine koosneb kliendi eluloo ja –korralduse ning suhete tundmaõppimisest, sümptomite tuvastamisest ja kahjustava käitumise tunnistamisest. Nõustamisel jagatakse vajalikke suhtlemisoskusi ja aidatakse sättida osalejate tundeelu. Nõustamise eesmärgiks on äratada inimene kaassõltuvusest, leida tema ressursid ja suunata need taastumisse.

Oma tervenemiskogemusega nõustajate juhtimisel toimuvates grupiteraapiates on eneseotsingud ja endaga tegelemine turvaline ja suuremahulise tagasisidega. Kaassõltuvuse piinaringis hoidvate isikuomaduste ja käitumistavade tunnistamine ja neist sammhaaval ning päev korraga loobumine viib lõpuks päris enda Minani ja selle omaksvõtmiseni.

Minnesota programmi taastumisprotsessi piisavalt pikk kestvusaeg (13 nädalat) ja sisu garanteerivad, et toimuv protsess muutub kliendi tähtsaks eluosaks. Programmi lõppedes omavad kõik selle läbinud täismahus tööriistakasti, mille abil taastumine võib jätkuda. See toimub programmi aktiivse osa järel toimuvates tasuta anonüümsetes eneseabirühmades.

Kogu protsess toimub selle nimel, et ühel kaunil päeval suudaksid SA ennast lugupidavalt peeglist vaadata olles samas armuline ja tänulik ka käidud teele. Paranemine nõuab tööd ja selle tulemus premeerib sind iga päev.

Programmi kogumaksumus on 300 eurot.

Registreerimine e-mailil: libertas@libertas.ee

Jälgige meid ka sotsiaalmedias:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me