Kaassõltuvusest ja suhtesõltuvusest vabaneda aitavad järjekordsed tugirühmad alustavad Tallinnas ja Tartus. Juba aprillis alustavad Libertases tegutsemist uued kaas- ja suhtesõltuvuse tugigrupid, millega ootame ka Sind liituma. Grupijuhtideks on oma isikliku taastumiskogemusega kogemusnõustajad, kes on Sinuga samal teerajal ja mõistavad Sind ning oskavad olla Sulle toeks. Nii Tallinnas kui ka Tartus ootavad Sind kogemusnõustajad Kätlin, Ethel, Monika ja Kalle.

Kellele?

Kas oled pidevalt pettunud, ärritunud või vihane oma partneri suutmatuse pärast muudatusi teha?
Kas Sa usud, et suhteprobleemid laheneksid, kui ainult teie partner muutuks?
Kas sulle tundub, et sul on raske olla õnnelik asjade tõttu, mida su partner teeb või ei tee?
Kas Sa usud, et Sinu õnn ja heaolu sõltub teistest inimestest?
Kas Sinu peres on inimene, kelle alkoholi või uimastitarvitamine tekitab Sulle probleeme? Kas sinu peres on või on olnud psühhopaate või nartsissiste?
Kas Sa Tunned, et Sind ennast nagu enam ei olekski?
Kas Sa soovid olla oma elu ja tunnete peremees?

Kui siit mõni küsimus, pilt või väide puudutas Sind, siis on meie kaas- ja suhtesõltuvuse tugigrupp just Sinu jaoks. Kindluse mõttes tee registreerimise lehel kaassõltuvuse test ka ära.

Kaas- ja suhtesõltuvusest vabaneda aitavad tugigrupid alustavad tööd juba aprillis Tallinnas ja Tartus. Programmi pikkuseks on 13 sessiooni, mille jooksul vaatame üle kõik olulised kaassõltuvuse aspektid ja jagame Sulle kuhjaga tööriistu, millega Sa saad edaspidi ka ise oma elu muuta. Ootame Sind liituma!

Kuidas programm ja grupp toimivad?

Gruppides kasutame teaduslikult tõendatud ja maailmas laialt levinud Living in Balance (meie kõnekeeles Minnesota) programmi, mille on välja töötanud Pia Mellody isiklikult ning mida me oleme kohandanud meie kultuuriruumi ja vajadusi arvestavalt.

Kõik saab alguse esimesest sammust – selleks, et programm ja protsessid tööle hakkaksid, tuleb kõigepealt oma probleeme tunnistada. Teiseks sammuks on probleemide omaks võtmine ja kolmandaks paranemise algus e uutmoodi käitumise õppimine.

Muutused ei toimu koheselt, vaid märkamise, teadvustamise ja harjutamise teel. Oma taastumise teekonnal vajame me kannatlikkust, fookuse hoidmist ja uusi kogemusi. Reeglina seda protsessi üksinda läbida ei suuda. Rasked tunded ja valusad kogemused võivad saada meile takistusteks kaas- ja suhtesõltuvusel vabanemisel. Täielikuks toibumiseks vajame me teiste tuge – nii professionaalide kui ka samal teekonnal olevate teiste inimeste abi. Sellepärast on vajalik sisemise arengu järjepidevaks jätkamiseks kõrvaline abi ehk tugigrupp, kellel on sarnane kogemus.

Millised on tulemused?

Kaas- ja suhtesõltuvuse nõiaringis hoidvate isikuomaduste ja käitumistavade tunnistamine ja neist sammhaaval eemaldumine viib lõpuks päris Iseenda omaks võtmiseni. Oma isikliku tervenemiskogemusega nõustajate juhtimisel toimuvates tugigruppides on eneseotsingud ja endaga tegelemine turvaline, konfidentsiaalne ja asjakohase tagasisidega. Reaalseid muutusi oma suhtumises ja käitumises hakkate nägema juba esimese kuu möödumisel. Täelikuks vabanemiseks läheb loomulikult palju rohkem aega. Võimalik et isegi aastaid.

Kaas- ja suhtesõltuvus on ajas muutuv ja muutuste võti on meie endi käes. Muutused saavad tulla ainult siis meie ellu, kui teadvustame, et nii nagu siiani oleme elanud, enam edasi minna ei saa. Hakkame tegutsema parema enesetunde ja olemise suunas. Meie tugigrupp aitab ja julgustab Sind sellel teekonnal.

Kus ja millal?

Tartus teisipäeviti kell 17:30 Libertase ruumides Tiigi 61b, vasakus tiivas, 1. korrusel.

Tallinnas esmaspäeviti kell 18:00 aadressil Koskla 16, 3.korrusel

Mõlemasse rühma võetakse esimesed 8 reagistreerijat.

NB! Tallinnas ja Tartus on hinnad natuke erinevad. Tartu grupiga liitujatel tasub küsida spetsiaalset Tartu hinda!

Vajalik eelregistreerimine aadressil https://libertas.ee/teenused/kaasoltuvuse-grupp/

Jälgige meid ka sotsiaalmedias:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me