Loading

Kaassõltuvuse grupp

Kaassõltuvuse grupp

kaasõltuvus

Kaassõltuvus – see on sõltuvushaigust põdeva inimese pere (lähikonna) psühholoogiline seisund. Kainelt elavad lähisugulased on sellise haige puhul emotsionaalselt tema haigusega seotud. Need lähedased mitte ainult ise ei kannata, vaid ehitavad oma perekonnas üles sellised suhted, mis takistavad sõltuvushaigel terveneda.

Kaassõltuvuse käes kannatavad alko-, narko- ja ravimisõltlaste naised-mehed, emad-isad, vennad-õed, täiskasvanud lapsed ja isegi lapselapsed. 

Kaassõltuvus on ka suhtesõltuvus e liigne kiindumine (klammerdumine) kellessegi, hirm mahajätmise ees ja madal enesehinnang. Seepärast pöörleb kaassõltlase elu teiste inimeste ümber, ta püüab iga hinna eest teiste vajadusi rahuldada ning arvab, et kui ta selliselt käitub, siis ta kutsub sellega esile muutused teises inimeses, mis muudavad nende suhtekeskkonna normaalseks. 

Kaassõltuvuse gruppi
REGISTREERIMINE

Kellele

KAS MINA OLEN TÄNA KAASSÕLTLANE? SUHTESÕLTLANE?

Kas Sa oled tüdinenud päevast-päeva kolistamast mööda suhte-ämbreid?

Kas Sulle tundub, et suurem osa ajast ja energiast läheb teiste inimeste toetamisele ning aitamisele?

Kas Sinu peres olevad alkohoolikud, uimasti-ravimisõltlased, kaassõltlased, nartsissid ja teised psüühikahäiretega inimesed segavad Sul ennast teostada?

Siis on see grupp just Sinule!

Programm

Töötubade eesmärgiks on vabaneda kaassõltuvusest. Ehk teiste sõnadega pidevat ärevust tekitavatest hirmudest ja iseenda väärtusetusetundest. See on parajalt pikk teekond ja meie nägemuses on parimateks kaaslasteks sel teel grupikaaslaste toetus ning nn Minnesota programm.

Kaassõltuvus on AJAS MUUTUV ja muutuste võti on meie endi käes. Muutused saavad tulla ainult siis, kui me hakkame praktiliselt tegutsema. See ongi meie grupitöö üheks eesmärgiks.

Grupi igal sessioonil on oma eesmärk:

 • õppida grupis praktilise töö käigus tunnetama oma isiklikke tundeid, nägema kui palju sarnast on grupi liikmetel “negatiivsete” tunnete läbielamisel,
 • õpime mõne konkreetse tunde näitel aru saama, kuidas reageerida sellele tundele nii, et sellel pole ennast ega teisi purustavat jõudu;
 • õpime, kuidas hakkama saada ja vähendada kontrollimise vajadust;
 • õpime, kuidas vabaneda “reageerijale” omasest mõtte- ja käitumismustritest;
 • õpime, kuidas eemalduda konfliktidest ja konfliktestest inimestest;
 • jne jne

Teadmised ja info on hädavajalikud teadlikkuse saavutamisel, ent elu muutuste võtmeks on alati reaalne TEGUTSEMINE.
Grupi juhtideks on oma kogemusega nõustajad – inimesed, kes ise on Sinuga samal teerajal ning seeläbi nad mõistavad Sind ja käesolevat teemat ning oskavad olla Sulle mõistvaks toeks.

Grupijuhtideks Tallinnas on Libertas Kliiniku nõustajad – Kalle Hallik, Ethel Elor ja Kätlin Tanin, Tartus Sven Reiter.

Grupitöö reeglid

 • kõik, mida me räägime, jääb meie vahele
 • usalduslikkus
 • lahkus
 • toetus
 • osalemisõigus
 • vaikimisõigus
KAASSÕLTUVUSE TEST
Kindlaim viis vabaneda kaassõltuvusest

 1. Täida Kaassõltuvuse test
 2. Kui testi läbides saad teada, et tuleb meiega ühendust võtta, siis helista numbril 54516167 või kirjuta aadressil registreerimine@libertas.ee 
 3. Lepime kokku gruppi tulemise aja

Registreeru

Kus ja millal

TALLINNAS - Koos käib 2 rühma - esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18.00- 20.15  Libertase Vaimse Tervise Keskuse ruumides aadressil Koskla 16, 3. korrus, uksekell "Suur saal" või "Libertas". Kohal võib käia kas iga kord või vastavalt vajadusele ja võimalusele.

TARTUSneljapäeviti kell 17.30 - 20.00 Libertase Tartu ruumides aadressil Vaksali 17 - 003.

Meie grupijuhid

Kätlin Tanin

Kätlin Tanin

Kaassõltuvuse nõustaja

Läbi Libertase kaassõltuvuse taastumisprogrammi olen hakanud vaatama iseendale uue tervema pilguga, tunnen ennast rahulikumana, armsatatuna ja minu suhted lähedastega on muutunud. Mõistsin, et kõ

Kalle Hallik

Kalle Hallik

Kogemus- ja sõltuvusnõustaja, ettevõtte juhataja

Alko-narkosõltuvuse ja kaassõltuvuse nõustaja. Kalle on keskuse asutajaliige ja juhtiv sõltuvusnõustaja. Omab 19 aasta pikkust isiklikku taastumiskogemust.

Ethel Elor

Ethel Elor

Kogemusnõustaja

Kaassõltuvuse kogemusnõustaja. Omab kogemust kaassõltuvuse mõjudest kõigis eluvaldkondades ja suhetes ning on jätkuval taastumise teekonnal. Läbinud Libertase kaassõltuvuse grupitöö programm

Sven Reiter

Sven Reiter

Kogemus- ja sõltuvusnõustaja

Alkoholi- ja ravimisõltuvuse taastumiskogemusega sõltuvusnõustaja. On ühendanud isikliku sõltumisest taastumise kogemuse, elutarkuse ning lugematud seda toetavad koolid-koolitused terviklikuks li

Hinnad

Kaassõltuvuse 3-kuulise grupi hind
Kaassõltuvuse 6-kuulise grupi hind
Kaassõltuvuse individuaalprogrammi maksumus
Kaassõltuvuse järelprogrammi maksumus

Registreerumine

Enne esimest korda töötuppa tulemist täida palun registreerimisvorm

Registreeru

Töötuppa registreerumine