Loading

Kaassõltuvuse grupp

Kaassõltuvuse grupp

Kaassõltuvusest vabaks

Kaassõltuvus – see on sõltuvushaigust põdeva inimese pere (lähikonna) psühholoogiline seisund. Kainelt elavad lähisugulased on sellise haige puhul emotsionaalselt tema haigusega seotud. Need lähedased mitte ainult ise ei kannata, vaid ehitavad oma perekonnas üles sellised suhted, mis takistavad sõltuvushaigel terveneda.

Kaassõltuvuse käes kannatavad alko-, narko- ja ravimisõltlaste naised-mehed, emad-isad, vennad-õed, täiskasvanud lapsed ja isegi lapselapsed. 

Kaassõltuvus on ka suhtesõltuvus e liigne kiindumine (klammerdumine) kellessegi, hirm mahajätmise ees ja madal enesehinnang. Seepärast pöörleb kaassõltlase elu teiste inimeste ümber, ta püüab iga hinna eest teiste vajadusi rahuldada ning arvab, et kui ta selliselt käitub, siis ta kutsub sellega esile muutused teises inimeses, mis muudavad nende suhtekeskkonna normaalseks. 

Kaassõltuvuse gruppi
REGISTREERIMINE

Kellele

KAS MINA OLEN TÄNA KAASSÕLTLANE? SUHTESÕLTLANE?

Kas Sa oled tüdinenud päevast-päeva kolistamast mööda suhte-ämbreid?

Kas Sulle tundub, et suurem osa ajast ja energiast läheb teiste inimeste toetamisele ning aitamisele?

Kas Sinu peres olevad alkohoolikud, uimasti-ravimisõltlased, kaassõltlased, nartsissid ja teised psüühikahäiretega inimesed segavad Sul ennast teostada?

Siis on see grupp just Sinule!

Programm

Töötubade eesmärgiks on vabaneda kaassõltuvusest. Ehk teiste sõnadega pidevat ärevust tekitavatest hirmudest ja iseenda väärtusetusetundest. See on parajalt pikk teekond ja meie nägemuses on parimateks kaaslasteks sel teel grupikaaslaste toetus ning nn Minnesota programm.

Kaassõltuvus on AJAS MUUTUV ja muutuste võti on meie endi käes. Muutused saavad tulla ainult siis, kui me hakkame praktiliselt tegutsema. See ongi meie grupitöö üheks eesmärgiks.

Grupi igal sessioonil on oma eesmärk:

 • õppida grupis praktilise töö käigus tunnetama oma isiklikke tundeid, nägema kui palju sarnast on grupi liikmetel “negatiivsete” tunnete läbielamisel,
 • õpime mõne konkreetse tunde näitel aru saama, kuidas reageerida sellele tundele nii, et sellel pole ennast ega teisi purustavat jõudu;
 • õpime, kuidas hakkama saada ja vähendada kontrollimise vajadust;
 • õpime, kuidas vabaneda “reageerijale” omasest mõtte- ja käitumismustritest;
 • õpime, kuidas eemalduda konfliktidest ja konfliktestest inimestest;
 • jne jne

Teadmised ja info on hädavajalikud teadlikkuse saavutamisel, ent elu muutuste võtmeks on alati reaalne TEGUTSEMINE.
Grupi juhtideks on oma kogemusega nõustajad – inimesed, kes ise on Sinuga samal teerajal ning seeläbi nad mõistavad Sind ja käesolevat teemat ning oskavad olla Sulle mõistvaks toeks.

Grupijuhtideks Tallinnas ja Tartus on Libertase kogemusnõustajad – Kalle Hallik ja Kätlin Tanin.

Grupitöö reeglid

 • kõik, mida me räägime, jääb meie vahele
 • usalduslikkus
 • lahkus
 • toetus
 • osalemisõigus
 • vaikimisõigus
KAASSÕLTUVUSE TEST
Kindlaim viis vabaneda kaassõltuvusest

 1. Täida Kaassõltuvuse test
 2. Kui testi läbides saad teada, et tuleb meiega ühendust võtta, siis helista numbril 54516167 või kirjuta aadressil registreerimine@libertas.ee 
 3. Lepime kokku esmanõustamise aja.

Registreeru

Kus ja millal

TALLINNAS - esmaspäeviti lahtine rühm kell 18.00- 20.30 Libertase Vaimse Tervise Keskuse ruumides aadressil Koskla 16, 3. korrus, uksekell "Suur saal" või "Libertas".

TARTUS - alates 02 märtsist kell 17.30 - 20.00 kinnine rühm Libertase Tartu ruumides aadressil Ilmatsalu tn 3, 3. korrus.

Meie grupijuhid

Kalle Hallik

Alko-narkosõltuvuse ja kaassõltuvuse nõustaja. Kalle on keskuse asutajaliige ja juhtiv sõltuvusnõustaja. Omab 19 aasta pikkust isiklikku taastumiskogemust.

Kätlin Tanin nõustaja

Läbi Libertase kaassõltuvuse taastumisprogrammi olen hakanud vaatama iseendale uue tervema pilguga, tunnen ennast rahulikumana, armsatatuna ja minu suhted lähedastega on muutunud. Mõistsin, et kõik

Hinnad

Kaassõltuvuse grupi hind
Kaassõltuvuse individuaalne programm
kaassõltuvuse järelgrupp

Registreerumine

Enne esimest korda töötuppa tulemist täida palun registreerimisvorm

Registreeru

Kaassõltuvuse gruppi registreerumine