Loading

Kaassõltuvuse grupp

Kaassõltuvuse grupp

Kaassõltuvus

Kaassõltuvuse grupp on mõeldud inimestele, kes tahavad kaassõltuvusest vabaneda või siis lihtsalt sellest rohkem teada saada. Kaassõltuvus – see on sõltuvushaigust põdeva inimese pere (lähikonna) psühholoogiline seisund.

Kainelt elavad lähisugulased on sellise haige puhul emotsionaalselt tema haigusega seotud. Need lähedased mitte ainult ise ei kannata, vaid ehitavad oma perekonnas üles sellised suhted, mis takistavad sõltuvushaigel terveneda.

Kaassõltuvuse käes kannatavad alko-, narko- ja ravimisõltlaste naised-mehed, emad-isad, vennad-õed, täiskasvanud lapsed ja isegi lapselapsed. 

Kaassõltuvus on ka suhtesõltuvus e liigne kiindumine (klammerdumine) kellessegi, hirm mahajätmise ees ja madal enesehinnang. Seepärast pöörleb kaassõltlase elu teiste inimeste ümber, ta püüab iga hinna eest teiste vajadusi rahuldada ning arvab, et kui ta selliselt käitub, siis ta kutsub sellega esile muutused teises inimeses, mis muudavad nende suhtekeskkonna normaalseks.

Kaassõltuvuse gruppi
REGISTREERIMINE

Kaassõltuvuse grupp - kellele see on mõeldud?

KAS MINA OLEN TÄNA KAASSÕLTLANE? SUHTESÕLTLANE?

Kas Sa oled tüdinenud päevast-päeva kolistamast mööda suhte-ämbreid?

Kas Sulle tundub, et suurem osa ajast ja energiast läheb teiste inimeste toetamisele ning aitamisele?

Kas Sinu peres olevad alkohoolikud, uimasti-ravimisõltlased, kaassõltlased, nartsissistid ja teised psüühikahäiretega inimesed segavad Sul ennast teostada?

Siis on meie grupid just Sinule!

Kaassõltuvuse programm

Libertase kaassõltuvuse gruppides toimub töö programmilisel alusel, mille lõppeesmärgiks on vabaneda kaassõltuvusest. Ehk teiste sõnadega pidevat ärevust tekitavatest hirmudest ja iseenda väärtusetusetundest. See on parajalt pikk teekond ja meie nägemuses on parimateks kaaslasteks sel teel grupikaaslaste toetus ning nn Minnesota programm.

Programm koosneb grupisessioonidest ja olenevalt konkreetsest programmist ka individuaalsetest nõustamistest. Erinevat tüüpi gruppides käsitleme erinevaid teemasid, millest olulisemad on:

 • isiklike emotsioonide ja tunnete avastamine ja äratundmine;
 • kuidas reageerida tugevatele emotsioonidele nii, et sel ei oleks ennast ega teisi purustavat jõudu;
 • kuidas vähendada olukordade ja teiste inimeste kontrollimise vajadust, kuidas ilma selleta hakkama saada;
 • “reageerijale” omastest mõtte- ja käitumismustritest vabanemine;
 • konfliktidest ja konfliktsetest inimestest eemaldumune;
 • päästja-, ohvri- ja süüdistajarollidest väljumine;
 • ennast säästvate piiride kehtestamine;
 • jne, jne

Kaassõltuvus on AJAS MUUTUV ja muutuste võti on meie endi käes. Muutused saavad tulla ainult siis, kui me hakkame praktiliselt tegutsema. See ongi meie programmilise grupitöö üheks eesmärgiks, sest teadmised ja info on hädavajalikud teadlikkuse saavutamisel, kuid elu muutuste võtmeks on alati reaalne TEGUTSEMINE.

Kaassõltuvuse grupp - 3 erinevat tüüpi

Kaassõltuvuse gruppe on meil kolme tüüpi:

Kaassõltuvuse lahtine grupp Tallinnas on rohkem tugigrupp. Osaleda on selles võimalik täpselt sellisel moel ja nii palju kordi, nagu iga osaleja soovib. Selles grupis on vähem teooriat ja rohkem lugusid ning nende üle arutelu. Grupis järgitakse programmi, kuid grupijuht grupiliikme probleemide üldise analüüsiga ei tegele. Soovi korral on võimalik osaleda ka ainult üksikutel sessioonidel. Sel juhul tuleb kindlasti ennast eelnevalt registreerida telefonil 55640023 või meilil kaassoltuvus@libertas.ee.

Kaassõltuvuse kinnine grupp on mõeldud kaassõltuvusest teadlikuks saamiseks ja oma sõltuvuslike käitumismustrite muutmiseks. Eesmärgiks on uute teadmiste rakendamine oma igapäevaellu. Sellele aitavad kaasa ühised arutelud, oma kogemuse jagamine ning toetuse saamine samal teel olevatelt inimetelt, eneseanalüüsid, 12-sammu teemaderingis osalemine, ära kuulatud ja mõistetud saamine. Grupis on maksimaalselt 10 osalejat, kes käivad koos iganädalaselt 13-15 nädalat järjest. See  annab grupijuhile võimalus tegeleda iga liikme ja tema probleemidega lähemalt. Iga kord käsitletakse kindlat teemat, jagatakse liikmetele „tööriistu“ iseseisvaks tööks iseendaga ja loomulikult arutletakse ka grupiliikmete lugusid. Kinnised grupid käivituvad kindlal ajal ja sinna liikmeid juurde ei lisata. 12.09.23  käivitub KINNINE GRUPP TARTUS ja 13.09.23 KINNINE GRUPP TALLINNAS, hetkel on mõlemasse veel vabu kohti. Registreerida saab kaassoltuvus@libertas.ee ja lisainfot Kätlinilt telefonil 53466168.

Järelteenuse grupp. Sellest saavad osa võtta inimesed, kes on juba meie põhiprogrammi läbinud, kuid soovivad ka edaspidi kaassõltuvuse alases grupis käia. See grupp on puhtalt tugigrupp ja seal tegeldakse grupiliikmete lugudega.

Gruppide juhtideks on oma kogemusega nõustajad – inimesed, kes ise on Sinuga samal teerajal ning seeläbi nad mõistavad Sind ja käesolevat teemat ning oskavad olla Sulle mõistvaks toeks.

Grupijuhtideks Tallinnas ja Tartus on Libertase kogemusnõustajad – Kalle Hallik, Kätlin Tanin ja Signe Kollom.

Grupitöö reeglid

 • kõik, mida me räägime, jääb meie vahele
 • usalduslikkus
 • lahkus
 • toetus
 • osalemisõigus
 • vaikimisõigus
KAASSÕLTUVUSE TEST
Kindlaim viis vabaneda kaassõltuvusest

 1. Täida Kaassõltuvuse test
 2. Kui testi läbides saad teada, et tuleb meiega ühendust võtta, siis helista numbril 54516167 või kirjuta aadressil registreerimine@libertas.ee 
 3. Lepime kokku esmanõustamise aja.

Registreeru

Kaassõltuvuse grupp - kus ja millal

TALLINNAS - esmaspäeviti lahtine rühm kell 18.00- 20.30 Libertase Vaimse Tervise Keskuse ruumides aadressil Koskla 16, 3. korrus, uksekell "Suur saal" või "Libertas".

- alates 13.09.23 kolmapäeviti kinnine rühm kell 18:00-20:30 Libertase Vaimse Tervise Keskuse ruumides aadressil Koskla 16, 3. korrus, uksekell "Suur saal" või "Libertas".

TARTUS - alates 12.09.23 teisipäeviti kinnine rühm kella 18.00 - 20.30 Libertase Tartu ruumides aadressil Ilmatsalu tn 3, 3. korrus.

Meie grupijuhid

kalle-hallik

Alko-narkosõltuvuse ja kaassõltuvuse nõustaja. Kalle on keskuse asutajaliige ja juhtiv sõltuvusnõustaja. Omab 19 aasta pikkust isiklikku taastumiskogemust.

Kätlin-Tanin

Läbi Libertase kaassõltuvuse taastumisprogrammi olen hakanud vaatama iseendale uue tervema pilguga, tunnen ennast rahulikumana, armsatatuna ja minu suhted lähedastega on muutunud. Mõistsin, et kõik

Hinnad

Kaassõltuvuse grupi hind
Kaassõltuvuse individuaalne programm
kaassõltuvuse järelgrupp

Registreerumine

Enne esimest korda töötuppa tulemist täida palun registreerimisvorm

Registreeru

Kaassõltuvuse gruppi registreerumine